پارتیشن دوجداره چیست؟
می 17, 2016
انواع میز های راش دکور
جولای 26, 2016
نمایش همه

انواع پارتیشن ها و جدا کننده های اتاق

خواه ناخواه شما در فضاهای پلن باز اگر بخواهید فضایی اختصاصی ایجاد کنید و به تفکیک این فضاها بپردازید.پارتیشن ها و جدا کننده هامیتوانند گزینه ی بسیار مناسبی برای این منظور باشند.تصاویر نشان داده شده در این مطلب گویای این امر میباشد که پارتیشن ها و جدا کننده های مختلف میتوانند تا چه میزان زیادی نمایی زیبا به دکوراسیون داخلی شما بدهند.

پارتیشن و جداکننده ای به صورت گیاهان طبیعی

plants-as-partitions-600x372

استفاده از گیاهان در جدا نمودن محیط های داخلی اتاق میتواند راه حلی بسیار خلاقانه و زیبا بدین منظور باشد.گیاهان پیچی و اینگونه میتواند محیطی طبیعی و جنگل گونه را در منزل و یا محل کار شما به زیبایی هرچه تمام تر ایجاد نماید.

shrubbery-partition-600x400

حال در تصویر بالا شکل پر تر و مات تری از جداسازی محیط به وسیله گیاه را مشاهده مینمائیم.در این جداسازی پیرایش و هرس نمودن شاخه ها به دلیل فشردگی شاخ و برگ ها میبایست با دقت بیشتری انجام شود و آبرسانی برنامه دقیق و منظم تری داشته باشد.

grey-couch-partition-600x398

در این دفتر کاری مدرن٬فضای کار به وسیله ی مبلمانی مدرن و محوطه ای همراه با گیاهان طبیعی با المان های رنگ های زرد خاکستری قهوه ای چب و سبز به زیبایی هرچه تمام تر سبب به وجود آمدن محیط کاری آرامش بخش شده است.

hanging-plant-divider

در تصویر بعدی نوعی پارتیشن و جدا کننده ی سقفی مشاهده میشود که در عین سادگی قطعات استفاده شده نمایی آرامش بخش را میتواند در منزل و محیط کار ایجاد نماید.توجه به این نکته خالی از لطف نیست که فضاهایی که در آنها از گیاه به منظور پارتیشن بندی و جداسازی استفاده میشود میبایست دارای نورگیر مناسبی باشند.

white-partial-room-divider

دیوار خالی و فضاهای زیادی از اتاق وجود دارد که حس محدودیت و کوچکی را به مخاطب القا میکند.میتوان به وسیله ی دیوار های نیمه از نورگیر سایر فضاها به منظور ارتقا نور قسمت های بدون نور خانه یا محیط کار استفاده نمود و در این بین برای جداسازی آنها از پرده و یا سایر وسایل جداسازی متحرک استفاده کرد.

creative-wood-hidden-shelves-600x776

در تصویر بالا پارتیشن فوق العاده ای به رنگ سبز قابل مشاهده است که فضای قابل توجهی از اتاق را جداسازی نموده است و کاربرد فوق العاده ای دارد.از قفسه های مختلف جهت قرارگیری کتاب و وسایل گرفته تا جدا سازی تخت خواب از اتاق و بدین شکل بدون بهم ریختگی های معمول به راحتی و بدون جمع نمودن وسایل از روی تخت به خوابی آرام میروید…

reclaimed-door-room-divider-600x398

وجود دربهای متحرک به صورت کشویی سبکی بسیار جذاب به جهت جداسازی فضای خانه و محیط کار میباشد.دربهای کشویی که در تصویر مشاهده میکنید فضای کمتری نیز برای باز و بسته شدن اشغال مینمایند و نوعی حریم شخصی را مابین اتاق ها نیز ایجاد نموده اند.

marble-dividing-wall-600x399

پارتیشن بندی و یا همان جداسازی محیط به وسیله ی سنگ های قیمتی تخت و مسطح دیزاین بسیار جذاب و گرانقیمتی را برای شما فراهم می آورد.همانگونه که در تصویر مشاهده مینمایید در این دکوراسیون اتاق نشیمن از قفسه وسایل به وسیله سنگ گرانیتی زیبایی جدا شده است.

gauzy-white-curtains-600x449

در اتاق های داخلی و اتاق خواب نیز میتوان به وسیله پرده نوعی راحتی و شخصی سازی را به انجام رساند و فضایی راحتتر را به وجود آورد و دو قسمت مختلف اتاق را بدون افت نورگیر و…ازهم جدا کرد.

gallery-partition hanging-wooden-room-divider-600x455 intricate-wood-room-divider-600x749

همانطور که در تصاویر بالا نیز مشاهده میکنید٬برخی قسمتهای خانه و یا محیط کار نیاز به دیوار کامل ندارد و میتوان از سطوح پیش ساخته٬پارتیشن و دیوار کاذب همراه با نقش و نگار های دلخواه و چیدمانی خاص در آنها استفاده نمود و بدین ترتیب فضاسازی خاصی را همراه با رنگبندی های دلنشین به وجود آورد.در ادامه نیز با تعدادی دیگر از پارتیشن ها و تکنیک های جداسازی محیط همراه شما خواهیم بود.

creative-wood-hidden-shelves-600x776 gallery-partition gauzy-white-curtains-600x449 grey-couch-partition-600x398 hanging-plant-divider hanging-wooden-room-divider-600x455 intricate-wood-room-divider-600x749 marble-dividing-wall-600x399 modern-blind-room-divider plants-as-partitions-600x372 reclaimed-door-room-divider-600x398 shrubbery-partition-600x400 white-partial-room-divider

1 دیدگاه

  1. سیاه قلم گفت:

    سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *